www.fispopneu.cz

Prodej a výměna plynových lahví

Nabídka lahví s plynem

(plnění lahví do 5 dnů)

Disponujeme širokým sortimentem tlakových lahví se zkapalněným plynem a jsme schopni uspokojit jakoukoliv poptávku co se týče velikosti a náplně lahve. S ohledem na účel použití jsou plněny buď propanem nebo směsí propan-butanu.

Sezónní skladování pneu

K okamžité výměně a odběru jsou k dispozici 2 kg, 5 kg a 11 kg láhve s propanem. Pro ostatní láhve platí lhůta výměny do cca 1 týdne.

Druh plynu Obsah plynu (kg) 2 5 11 33 210
Topný plyn (ocelové lahve) propan - ano ano info po telefonu
propan butan ano pouze na objednávku
Pohonný plyn (hliníkové lahve) propan Prodej pozastaven 1.11.2013 z důvodů legislativních změn

Lahve z jiného materiálu

O cenách a plnění lahví z jiných materiálů, jako kompozitních, hliníkových a pod. se informujte buď telefonicky na čísle 261 219 860, nebo přes e-mail info@fispopneu.cz.

Ceny jsou orientační a jsou závislé na ceně plynu. Uvedené ceny jsou včetně 21% DPH.

Pro oba druhy lahví platí, že přechodem do plynného skupenství plyn zvětší svůj objem přibližně 260x, proto je skladování i doprava v kapalné fázi vysoce efektivní. Tento systém umožňuje nezávisle a hospodárně topit, vařit, svítit, grilovat, sušit, rozmrazovat, tavit, odlívat, svařovat, opalovat, řezat, atd. Plyn v lahvích je tedy díky svému praktickému balení využitelný nejen v různých oblastech průmyslu, ale i v domácnosti a během pobytu v přírodě.

Použití - topný plyn

0,4  a 1 kg – propan butan – Typ lahve určený pro řemeslníky a vysokohorskou turistiku
2 kg – propan butan – Velmi používaný typ lahve pro řemeslníky, domácnosti a kempování s možností přímého napojení na různé spotřebiče (vařiče, hořáky, lampy, pájky, teplomety, apod.)
5 kg – propan butan – Pro svoji vhodnou velikost se využívá zejména pro autokempink a do obytných karavanů. Spotřebič se připojuje k lahvi pomocí tlakové hadice přes regulátor tlaku plynu.
10 kg  – propan butan – Nejfrekventovanější typ lahve s využitím v domácnostech (vařiče, sporáky, katalytická a infra topidla, zahradní grily) i v podnikatelské sféře (hořáky, vytápění prodejních míst, kanceláří a dílen, vaření, grilování). Spotřebiče se připojují k lahvi přes regulátor tlaku. Odebírá se odpařená plynná fáze.
11 kg  – propan – Lahev využitelná pro všechny spotřebiče stejným způsobem jako nejčastěji používaná lahev 10 kg P-B s tou výhodou, že i při nízkých venkovních teplotách zabezpečuje odpařování dostatečného množství plynu.
33 kg  – propan, propan butan – Nejvíce využívaný typ lahve zejména v podnikatelské a průmyslové sféře – ve stavebnictví, v restauračních zařízeních, při údržbě asfaltových komunikací, ale i v řadě domácností, kde jsou vyšší nároky na odběr plynu
Sudy 210 kg  – propan, propan butan – Sudy jsou kovové tlakové nádoby k dopravě a skladování plynu. Jsou konstrukčně uzpůsobeny jak k odběru plynné, tak i kapalné fáze plynu. Vzhledem ke svému objemu a odpařovací kapacitě tvoří sudy často žádaný mezistupeň mezi lahvemi a zásobníky. Využívají se tam, kde dochází k velkým odběrům a pro charakter prováděné činnosti nelze využít stabilní zásobník (např. temperování staveb v zimním období). Další možné použití je pro provozovny hromadného stravování.

Použití - pohonný plyn

11 kg – propan – Ocelová lahev s ventilem s ponornou trubičkou, která umožňuje odběr kapalné fáze nezbytné pro pohon motorových vozíků.

Speciální lahve pro pohon vysokozdvižných vozíků

11 kg, hliníková lahev – propan – Lahev s vnitřní instalací trubičky pro odběr kapalné fáze v ležaté i stojaté poloze. Výhodou této lahve je její nižší hmotnost ve srovnání s lahví ocelovou.
11 kg, keramická lahev – propan – S vnitřní povrchovou úpravou (keramická výstelka), která zabraňuje vzniku koroze a úniku nečistot do plynné soustavy. Ventil s ponornou trubičkou pro odběr kapalné fáze v ležaté i stojaté poloze. Tento druh lahví dodává na český trh exkluzivně společnost Flaga s.r.o.
10 kg, kompozitní lahev – propan – Kompozitní lahev svým rozměrem přibližně odpovídá klasickým ocelovým lahví. Základní materiál nádoby tvoří PET (polyetylentereftalát), který je omotán skelným vláknem naplněným epoxidovou pryskyřicí pro zajištění potřebné pevnosti. Tělo nádoby je upevněno v pouzdře z pevného červeného protinárazového, tepelně odolného plastu. Ochranné pouzdro dostatečně chrání vnitřní sklolaminátové tělo a odolá i méně šetrnému zacházení. Díky průsvitnému tělu lahve je možné sledovat aktuální stav hladiny plynu. Odběr kapalné fáze pomocí instalované trubičky je možný pouze v ležaté poloze.

Značení a bezpečnost lahví

Údaje o tlakové zkoušce jsou předepsaným způsobem značeny ve většině případů ražbou na límci lahve. Datum provedení tlakové zkoušky nesmí být starší 15 let. Vyžadujte bezpečnost, chraňte se před nepoctivci a kontrolujte při koupi PB lahve vždy rok poslední tlakové zkoušky!